Keleti (született Klein) Ágnes
A háború és a zsidótörvények tíz évet elvettek az életemből.
Keleti (született
Klein) Ágnes (1921)
Hamis papírokat vásárolt, ezért nem deportálták. Cselédként dolgozott.
Édesapját Auschwitzban pusztították el, anyja és nővére Raoul Wallenbergnek köszönhették az életüket.
Ötszörös olimpiai bajnok tornász.
A zene érdekelte, csellista akart lenni, de a zsidótörvények miatt be kellett adni a csellóját. Mivel mindig szeretett sportolni, sok sportágban kipróbálta magát. Tornázni 16 évesen kezdett és 1940-ben csak azért nem került be a magyar válogatottba, mert a törvények miatt nem kaphatott helyet a csapatban.
A zsidóüldözés alatt, 1944-ben hamis papírokat vásárolt, ezért nem deportálták. Juhász Piroska néven Szalkszentmártonban egy szűcsnél volt segéd és cseléd. Hogy édesanyját és nővérét a védett házban látogathassa, a nyilasuralom alatt Budapestre költözött, és szintén Juhász Piroskaként a budapesti városparancsnok helyettesének cselédje lett.
Édesapját, Klein Ferencet Auschwitzba deportálták és elgázosították 1944-ben. Anyja és nővére Raul Wallenbergnek köszönhette az életét.
Egy sérülés miatt az 1948-as olimpián nem tudott versenyezni. Első olimpiai bajnoki címét 31 évesen, 1952-ben Helsinkiben szerezte, négy évvel később, 1956-ban Melbourne-ben pedig négyszer állhatott fel a dobogó legfelső fokára. A magyar tornasport legeredményesebb versenyzője 2024-ben, 103 évesen a világon valaha élt legidősebb olimpiai bajnok, 2019 áprilisa óta pedig a világon élő legidősebb olimpiai bajnok.
Keleti Ágnes 2019-ben részt vett az Élet Menetén.
Aki legyőzte az időt címmel 2022-ben készült róla életrajzi dokumentumfilm.